Hakkımızda

Hakkımızda

Ankanova Eğitim ve Danışmanlık olarak Ankara’da Ümitköy semtinde, bebeklikten çocukluğa ve yaşlılığa kadar, danışmanlık hizmeti veriyoruz.Alanında başarılı kadrodan oluşan ekibimiz, bebeklerin (yenidoğan) gelişimsel rakibi, riskli bebek diye ifade edilen henüz tanı almamış bebekler, erken doğum (prematüre) bebek gelişimi, beyin kanaması, solunum, kalp problemleri, doğum yada sonrasında motor fonksiyon bozuklukları ve serebral palsi rahatsızlığı olanlar merkezde değerlendirilerek takip ediliyor ve danışmanlık hizmeti sunuluyor. 

Ayrıca kişiye özel egzersiz programları, lenf-ödem terapisini içeren konularda, da, aile, özel eğitim merkezi ve sağlık gruplarına danışmanlık hizmeti veriliyor. 

Amacımız; toplumda farkındalık oluşturarak, ailelerin bu zorlu süreçte yalnız olmadıklarını hissettirmek ve desteklemek.

KADROMUZ

  • NÜKET TANACI AKÇAY – Fizyoterapist

28.01.1973 Adana’da doğdu. İlk-Orta- Lise tahsilini Adana’da tamamladı.
1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Y.O. ‘ dan mezun olup ‘’Fizyoterapist ‘’ ünvanını aldı.
2009-2012 yılları arasında IAOMT ( Internationale Akademie für Osteopathische und Manuelle Therapie) enstitüsünden Klinisches Patienten Management (Komplementer Hasta Yönetimi) eğitimini tamamlayıp ‘’KPM Terapisti’’ 2011-2012 yılında European Bobath Tutors Association (EBTA) birliğinden Bobath eğitimini tamamlayıp ‘’ Bobath Terapisti ’’ 2012 Aralık ayında ‘’ Advance Adult Cerebral Palsy’’ ( Erişkin Serebral Palsi’de İleri Düzey Bobath Eğitimi) eğitimini , 2013 Aralık ayında ‘’ Advance Baby ‘’( Bebekte İleri Düzey Bobath Eğitimi )
eğitimini tamamlayarak ‘’Gelişimsel Terapist’’ Ünvanını aldı. 2013 yılında Theratogs Eğitmeni bir oldu.
1995-2014 yıllları arasında Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Pediatri alanında özellikle Serebral Palsili çocuklarla çalıştı.
Ekim 2014 yılından beri kurucusu olduğu Ankanova Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde Fizyoterapist olarak çalışmaktadır.
Nörogelişimsel Tedavi Terapistleri Derneği Kurucu Üyelerinden olup halen Yönetim Kurulu Üyesidir.
Evli ve 1 Çocuk Annesidir.
 
  • SEMİH TAŞKIN – Fizyoterapist

10.01.1975 Ankara’da doğdu. İlk-Orta- Lise tahsilini Ankara’da tamamladı.
1997 ‘de Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Y.O. ‘ dan mezun olup ‘’Fizyoterapist ‘’ 2009-2012 yılları arasında IAOMT ( Internationale Akademie für Osteopathische und Manuelle Therapie) enstitüsünden Klinisches Patienten Management (Komplementer Hasta Yönetimi) eğitimini tamamlayıp ‘’KPM Terapisti’’ 2012 yılında IAOMT ( Internationale Akademie für Osteopathische und Manuelle Therapie) enstitüsünden ‘’ Ortopedik Manuel Terapist’’ 2013 yılında European Bobath Tutors Association (EBTA) birliğinden Bobath eğitimini tamamlayıp ‘’ Bobath Terapisti ’’ ünvanını aldı. 2000 yılından 2014 yılına kadar Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Pediatri alanında çalıştı. Ekim 2014 yılından beri kurucusu olduğu Ankanova Danışmanlık Eğitim’de   Fizyoterapist olarak çalışmaktadır.
Çocuk Fizyoterapistleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Semih Taşkın Evli ve 2 Çocuk Babasıdır.