Refleks Terapi

Refleks Terapi

Refleks terapi, beyinle bağlantılı olan sinir noktalarına giden yüz bölgesi, el ve ayakların elle uyarılmasıyla gerçekleşen tedavi edilme yöntemidir. Bu yöntem hormonal sistemi,organları, kasları, kan dolaşımını ve beyin fonksiyonlarına uyarı göndererek hastalığı tedavi etmeye çalışır.

Refleks terapi, genellikle yüzden uygulanır. Bunun en büyük sebebi ise yüze yapıldığında uygulamanın daha kuvvetli olmasıdır. Çünkü yüzdeki sinir bağlantıları direkt beynimizle ilişkilidir. Bundan dolayı vücudumuzdaki değişiklikler yüzümüze yansır. Tedavi uygulama sonrasında endorfin salınımı gerçekleşir. Endorfin vücudun denge sağlamasında önemli bir rol oynar.

Beynin sürekli kendini yenileyen bir yapısı olduğundan dolayı refleks terapide sorun doğuştan bile olsa tedaviye cevap verebilir. Çünkü beyine gönderilen sinyaller, o bölgede yeni bölgelerin oluşmasına yani sinir ağlarının çoğalmasına sebep olabilir. Bu sayede doğuştan ya da sonradan meydana gelen sorunun onarımı refleks terapiyle gerçekleşebilir.

Genel olarak, yüz felci,epilepsi, serebral palsi,depresyon,migren,dikkat eksikliği,konuşma bozukluğu,öğrenme güçlüğü gibi nörolojik hastalığa sahip olan insanlar bu tedaviden yararlanabilir. Ayrıca tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur. Terapi sonrası metabolizma hızlandığından dolayı hasta, normalden daha fazla tuvalet ihtiyacını karşılayabilir. Seans süresi ise kişinin rahatsızlığına göre değişmektedir.